Jak dbać o skórę trądzikową? Pielęgnacja krok po kroku.

Pryszcze, krostki i zaskórniki potrafią nieźle uprzykrzyć życie, a pielęgnacja skóry trądzikowej to nie lada wyzwanie. Przy odrobinie dobrych chęci i systematyczności dbanie o cerę nie musi być jednak problemem nie do przeskoczenia. Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry ze skłonnością do trądziku?

Nadmiar sebum, zmiany skórne – pryszcze, zaskórniki i grudki to wyzwania, z którymi każdego dnia muszą mierzyć się posiadacze skóry trądzikowej. Niedoskonałości zwykle pojawiają się na twarzy, szyi, plecach i klatce piersiowej, przez co trudno je ukryć. Z tego powodu stają się ogromną udręką i problemem natury estetycznej, który rujnuje nie tylko dobre samopoczucie, ale także… naszą samoocenę.

Cera ze skłonnością do trądziku wymaga wyjątkowego traktowania i szczególnej uwagi, a także odpowiedniego leczenia. Ważnym i stałym elementem kuracji antytrądzikowej powinna być odpowiednia i systematyczna pielęgnacja, która pozwoli utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Pielęgnacja skóry trądzikowej krok po kroku 

Codzienna pielęgnacja cery trądzikowej powinna być przede wszystkim systematyczna i wieloetapowa. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dbając o skórę ze skłonnością do niedoskonałości?

Krok nr 1: oczyszczanie i demakijaż

Absolutną podstawą pielęgnacji cery z niedoskonałościami jest oczyszczanie. Dokładne mycie twarzy łagodnym żelem lub pianką powinno być stałym punktem każdego poranka i wieczora. Nadmiar sebum, zanieczyszczenia czy resztki make-upu to świetna pożywka dla bakterii, których działanie może skutkować pojawieniem się kolejnych przykrych niespodzianek na skórze.

Krok nr 2: złuszczanie

Systematyczne usuwanie martwego naskórka poprawia kondycję cery. Warto wykonywać peelingi 2-3 razy w tygodniu. Systematyczne usuwanie martwego naskórka poprawi kondycję Twojej skóry, zminimalizuje problem zatykania ujść gruczołów łojowych i zredukuje niedoskonałości. Poza tym rozjaśni plamy i przebarwienia potrądzikowe. 

Pamiętaj, aby wybierać łagodne metody złuszczania martwego naskórka. Warto postawić na peelingi enzymatyczne, które nie podrażnią delikatnej i wrażliwej skóry.

Krok nr 3: tonizowanie

Tonizacja skóry jest ważnym etapem pielęgnacji, a to dlatego, że przywraca naturalne pH skóry, które zaburzają środki do mycia, a nawet zwykła woda. Jeśli pH będzie zbyt niskie, skóra zaczyna intensywniej produkować sebum. A jak wiemy, to krótka droga do kolejnych pryszczy, zaskórników i innych niedoskonałości!

Jakie produkty wybierać do tonizacji cery z problemami? Skóra trądzikowa polubi zwłaszcza naturalne i łagodne toniki, a także hydrolaty z lawendy, mięty czy oczaru wirginijskiego.

Krok nr 4: odżywianie

Skóra trądzikowa potrzebuje również głębokiego odżywienia, dlatego stosowanie serum do twarzy powinno wejść w krew każdemu posiadaczowi cery z tendencją do niedoskonałości. Na dobrze oczyszczoną i stonizowaną skórę wystarczy nałożyć kilka kropel serum i delikatnie je wmasować.

Krok nr 5: nawilżanie

Nawilżanie to ostatni punkt pielęgnacji skóry trądzikowej, o którym lepiej nie zapominać. Posiadacze cery ze skłonnością do niedoskonałości i trądziku bardzo często używają silnie odtłuszczających i wysuszających kosmetyków. Gruczoły łojowe po ich nałożeniu otrzymują błędny sygnał, że produkują za mało sebum. Chyba nie trzeba dodawać, jak kończy się ta historia?

Chcąc uchronić skórę przed wysuszeniem i nadmierną produkcją sebum, nie można zapominać o kremie nawilżającym. Dobre nawilżenie, podobnie jak dokładne oczyszczanie, to podstawa codziennej pielęgnacji cery trądzikowej!

Pielęgnacja skóry trądzikowej to jednak nie wszystko! Pamiętaj, że trądzik to przewlekła choroba, która wymaga kompleksowego podejścia i odpowiedniego leczenia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj