Kto pyta, ten nie ma kłopotów ze skórą! [faq]

Trądzik to pryszcz! Jeśli masz problem ze skórą, napisz o tym w komentarzu. Podpowiemy, doradzimy i pomożemy Ci pozbyć się kłopotu.

Czy krem Acne-Derm może wysuszać skórę?

W składzie kremu Acne-Derm oprócz 20% kwasu azelainowego znajdują się mieszaniny substancji tłuszczowych (m.in. glicerol), które mają zapobiegać nadmiernemu wysuszeniu skóry. Podczas kuracji należy jednak szczególnie zadbać o dodatkowe nawilżenie, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku skóry trądzikowej. Dobry krem nawilżający to podstawa pielęgnacji.  

Po użyciu kremu pojawił się wysyp nowych pryszczy. Czy to normalne i z czego to wynika?

Zwłaszcza na samym początku kuracji kremem Acne-Derm u niektórych osób może dojść do chwilowego pogorszenia kondycji skóry. W takim przypadku warto zmniejszyć stosowaną dawkę kremu i nakładać go tylko raz dziennie, na przykład wieczorem. Jeśli problem nie ustąpi, warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem.

Czy krem Acne-Derm mogą stosować także dorośli?

Acne-derm jest odpowiedni zarówno dla nastolatków, jak i dla dorosłych. Wśród osób dotkniętych trądzikiem są także osoby po 40-tce! 

Po użyciu kremu Acne-Derm pojawiło się podrażnienie i zaczerwienienie. Dlaczego?

Najwidoczniej masz wrażliwą skórę. W takim przypadku przez pierwszy tydzień stosowania kremu ACNE-DERM, lepiej stosować go tylko raz na dobę – wieczorem. Poza tym warto zmniejszyć ilość nakładanego kremu i stosować mniejszą dawkę aż do ustąpienia podrażnienia. Jeśli to konieczne, przerwij stosowanie kremu na kilka dni i spróbuj zastosować go ponownie, zaczynając od nakładania go tylko raz na dobę.

Czy można łączyć krem Acne-Derm z innymi kwasami, nakładając je jeden po drugim lub stosując je na zmianę, na przykład rano i wieczorem albo co kilka dni?

Nie ma badań dotyczących łączenia produktu z innymi kwasami, dlatego w przypadku wątpliwości i obaw, odpowiedzi powinien udzielić lekarz dermatolog. 

Poza tym dla uzyskania pożądanych efektów krem Acne-derm powinno się stosować systematycznie, 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Tylko osoby ze skórą wrażliwą przez pierwszy tydzień stosowania kremu ACNE-DERM mogą stosować go raz na dobę – na przykład wieczorem. 

Jak długo powinna trwać kuracja kwasem azelainowym?

Na pierwsze efekty należy poczekać około 4 tygodni. Aby kuracja kremem Acne-Derm przyniosła dobre i trwałe rezultaty, powinna trwać minimum 3 miesiące. Stosowanie kremu należy zakończyć w momencie  uzyskania zadowalającej poprawy stanu skóry. Trzeba pamiętać, że po 6 miesiącach regularnego stosowania należy zrobić krótką przerwę w stosowaniu Acne-Derm i w razie potrzeby wznowić kurację.

Czy krem Acne-Derm można nakładać na całą twarz?

Najlepiej stosować Acne-Derm punktowo lub nakładać go tylko na problematyczne obszary, na przykład na czoło i brodę.

Czy krem Acne-Derm można stosować przez cały rok, także latem?

Krem Acne-Derm zawiera kwas azelainowy, który wbrew powszechnej opinii nie jest fotouczulający. Produkt można więc bez obaw stosować przez cały rok, także latem. Warto jednak pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem, który dodatkowo zabezpieczy skórę przed negatywnym oddziaływaniem promieni UV.

Czy Acne-Derm zapycha pory?

Zapychanie porów, czyli tak zwane zapychanie skóry to kwestia indywidualna. Krem Acne-Derm ma działanie przeciwzaskórnikowe i przy właściwym stosowaniu oraz przestrzeganiu zasad pielęgnacji skóry trądzikowej nie powinien nasilać problemu zapychania porów.

Czy krem Acne-Derm mogą stosować kobiety w ciąży i karmiące mamy?

Ostateczną decyzję o stosowaniu kremu Acne-Derm w trakcie ciąży lub podczas karmienia piersią, z uwzględnieniem indywidualnych skłonności i stanu zdrowia kobiety powinien podjąć lekarz prowadzący.

Czy istnieją ograniczenia wiekowe dotyczące stosowania kremu Acne-Derm?

Krem Acne-Derm mogą stosować osoby powyżej 12. roku życia.

 1. Dzień dobry, mam pytanie odnośnei fragmentu;
  „po 6 miesiącach regularnego stosowania należy zrobić krótką przerwę w stosowaniu Acne-Derm i w razie potrzeby wznowić kurację.”
  Po jakim czasie można wznowić kurację?

  • Czy konieczne jest użycie hydrolatu, jak zaleca cie na stronie, czy sam krem starczy?

   Jak „współpracuje” wasz produkt z niacynamidem? Wiele kremów (te nawilżające też) ma go w składzie.

  • Czy konieczne jest użycie hydrolatu, jak zaleca cie na stronie, czy sam krem starczy?

   Jak „współpracuje” wasz produkt z niacynamidem? Wiele kremów (te nawilżające też) ma go w składzie.

 2. Hello. Can you assist me? I bought this product at a pharmacy but I am not sure about the quality of the product. How do I know the product I buy is genuine?

 3. Stosując Acne-derm 2x dziennie (pierwszy raz rano, przed nałożeniem makijażu oraz drugi raz wieczorem, po oczyszczeniu twarzy) kiedy i w jakiej kolejności należy stosować krem nawilżający? Przed czy po Acne-derm? Czy rano, po zastosowaniu Acne derm, można następnie użyć kremu z filtrem UV?

  • Krem Acne-derm zawsze nakładamy na oczyszczoną, suchą twarz. Krem nawilżający aplikujemy parę minut po nałożeniu kremu Acne-derm (trzeba poczekać kilka minut, aż Acne-derm się dobrze wchłonie).

   Tak, rano po zastosowaniu kremu Acne-derm zdecydowanie zalecamy użycie kremu z filtrem UV, nie tylko latem. Procedura jest taka sama, chwilę czekamy, aż Acne-derm się wchłonie i nakładamy krem z filtrem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj